Mágia netrvá večne ║ Legenda - Stephanie Garber

10. 5. 2019

Legenda je dlho očakávane pokračovanie magického Caravalu. V prvej knihe sme trochu spoznali svet, v ktorom sa dej odohráva a najmä tajomný Caraval, ktorého sa túži každý zúčastniť a nikto pri tom netuší, čo ho čaká. Záver však skončil veľmi otvorene, zanechal nás s množstvom otázok a nevypovedaných vecí. Práve preto som sa na Legendu veľmi tešila, Caraval mi jednoducho počaroval.

Príbeh je vyrozprávaný Tellou, odvážnou a nespútanou sestrou Scarlett, ktorá bola hlavnou hrdinkou prvej knihy. Tella v snahe zachrániť svoju sestru pred dohodnutým manželstvom a snahe ujsť pred vlastným otcom uzavrela dohodu, ktorú musí teraz splniť. Za niektoré služby je však cena príliš vysoká, najmä ak ste dohodu uzavreli s tajomným kriminálnikom, ktorý chce poznať meno samotného Legendu. Tella tak nemá inú možnosť ako vyhrať Caraval, inak môže stratiť všetko, dokonca aj vlastný život.
Tellu som si v prvej knihe veľmi obľúbila, najmä jej drzú povahu, ktorá sa ničoho nebojí a do všetkého sa pustí bez váhania. V tejto knihe som však zistila, že mi miestami prišla príliš naivná, dokonca až hlúpa. Avšak má jednu skvelú vlastnosť - nehanbí sa za to, aká je, a aj napriek množstvu chýb, ktoré urobí sa nevzdáva. Takisto sa mi páčilo napätie vybudované medzi Tellou a Dantem či Tellou a Jacksom. Dodávalo to príbehu iskru.

S celým príbehom som však mala jeden veľký problém. Nič vo mne nezanechal. Všetka mágia, ktorá ma nadchla v prvej knihe bola preč. Akoby som len plávala po povrchu. Pravdepodobne to bude súvisieť s tým, že sa autorke nepodarilo ma ani trochu prekvapiť či očariť. Všetky magické veci mi prišli už predtým použité a dej sa vyvíjal, podľa môjho názoru, až príliš podľa očakávaní. Všetky zvraty, ktoré ma mali zaskočiť, som akosi už dopredu tušila. Na druhú stranu som po dočítaní ani nebola nahnevaná, či mi ani nerobilo problém knihu vôbec dočítať. 

Záver:
Legenda je vyrozprávaná Tellou, ktorej povaha tvorí najsilnejšiu stránku príbehu - aj napriek svojim chybám a nedostatkom sa nevzdáva a stále ide ďalej. Vzťahy medzi postavami sú plné napätia a tajomstiev, čo pridáva príbehu na tajomne. Napriek tomu som sa do knihy nedokázala poriadne vžiť, všetky nápady mi prišli už použité v Caravale a dej mi prišiel príliš predvídateľný. Kniha sa však čítala veľmi ľahko, stránky ubúdali akoby samé. Len mi prišlo, že príbeh pozorujem príliš zdiaľky.

Moje hodnotenie:

Hodnotenie na Goodreads:
4.26

Kľúčové slová:
#mágia #hra #tajomno #nebezpečenstvo

Podobné knihy:
  

Za knihu na recenziu ďakujem Albatros Media.

6 komentárov

 1. Moc pěkná recenze :) Zrovna se chystám na první díl Caraval, tak se nechám překvapit :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Mám s druhými díly také problém, že mě často hodně zklamou. Ne vždycky, ale často to tak je, že první díl mě nadchne, ale druhý díl mě už moc neosloví. Nicméně série má krásné obálky. ^^

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To je najhoršie, keď druhý diel nedosahuje úroveň prvého. Ale pravda, krásne obálky :)

   Odstrániť
 3. Bohužel jsem nečetla první díl, ale chystám se na něj. Tak doufám, že mě to nezklame :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Na tenhle druhý díl už se chystám vážně dlouho, měla bych s tím něco dělat :D
  Marky (Books are my life...)

  OdpovedaťOdstrániť

Všetky komentáre si veľmi cením ♥

Ak nechcete nič zmeškať...

Instagram sleduj @caroknih