HumbookFest ║ 3. info ║ 2. autorka, Humbook zraz a mnoho iného


Od môjho posledného informačného článku ubehlo už celkom dosť času a noviniek okolo HumbookFestu sa medzitým objavilo viacero. Bola oznámená ďalšia zahraničná autorka, ambasádori mali svoj zraz a už sa čo, to načrtlo aj zo zvyšného programu festivalu. A keďže som bola zavalená množstvom učiva a práce, všetky tieto novinky vám zhrniem v jednom väčšom článku, nech ste aj vy v obraze. 


2. ZAHRANIČNÁ AUTORKA

A vrhnime sa hneď na to najzaujímavejšie, čo už určite aj tak všetci viete. Druhou zahraničnou autorkou bude Claudia Gray. Mne sa jej meno spájalo len s knihou Tisíc kousku tebe (séria Ohnivák), ktorá vyšla v českom preklade a pamätám si ju najmä vďaka božskej obálke. Po podrobnejšom pátraní som však zistila, že autorka má na konte dokopy 4 série a dokonca "Claudia Gray" je len jej pseudonym! Píše YA knihy, no každá séria je z iného súdka; napríklad jedna zo starších je venovaná upírom a ďalšia Star Wars. Najnovšia séria Ohnivák, kde druhá časť v češtine vyjde ešte pred HumbookFestom je o cestovaní medzi dimenziami.HUMBOOK AMBASADORSKÝ ZRAZ

Minulý víkend (konkrétne 16.6.) sa v Prahe uskutočnil Humbook zraz určený pre ambasádorky festivalu, ktorý som si nemohla nechať ujsť. A nie, nie len kvôli tomu úžasnému jedlu. Okrem toho, že som sa s viacerými dievčatami mohla konečne spoznať aj naživo, naozaj pilne sme pracovali na veciach týkajúcich sa festivalu. Veľa z toho, čo sme sa dozvedeli je však ešte tajné, ale určite vám môžem sľúbiť, že tohtoročný HumbookFest bude úžasný. V prvom rade by som vám rada prestavila sponzorov festivalu. Možno si teraz poviete, že na čo vám je vedieť, kto festival sponzoruje, či aké veci v ambasároskom balíčku sme od neho dostali. No sponzorov budete môcť jasne vidieť aj na samotnom festivale. Vezmime si také čaje Loyd, od ktorých sme dostali naozaj veľkú zásobu čajov - určite vás poteší správa, že si na nich budete môcť pochutnať priamo na mieste. A napríklad hry od Mindoku si budete môcť zahrať v chill-out zóne (vedeli ste, že majú aj hru určenú pre knihomoľov?). 

Ďalej sme dostali naozaj krásny zápisník a ceruzky od Volva, lízatkovú kyticu od ChupaChups, sviečku a záložku od AbyssCandle, a veľký balík Mix.it musli. A samozrejme ešte knihy - jeden recenzný výtlačok pokračovania série Ohnivák a kniha podľa vlastného výberu, u mňa to bola Scarlet. Ani nechcite vedieť, aké ťažkosti som mala, kým som to všetko natlačila do kufra (rozumej kufrov - vďaka za kamarátky) a doniesla domov. Viete čo je najlepšie? Rovnaký balíček môžte vyhrať aj vy na FB stránke Humbooku. ;)

Moja šťastná maličkosť s balíčkami 

S dievčatami - ambasádorkami (Wendulie, Everlinet a moja drahá Kath)
Čo sa týka samotného festivalu, preberali sme najmä program, ktorý však ešte nie je pevne určený. Vymýšľali sme pre vás rôzne aktivity do kreatívnych dielní, či fotosteny, pri ktorých si budete môcť urobiť knihomoľské fotky. A okrem zahraničných autorov sme preberali aj tých českých, kde vám už teraz môžem oznámiť, že sa môžte tešiť na Pavla Bareša. Napísal knihu Kronos, ktorá okolo seba zbiera samé skvelé recenzie, takže sa na ňu určite mrknite. Taktiež sa môžte tešiť na veľa skvelých besied a workshopov, priestory sú naozaj veľké, takže tam bude miesto na množstvo rôznorodých aktivít.

Skvelou správou, ktorá určite poteší viacerých, je, že na Humbookfeste budú tento rok aj cosplaye! Áno dobre čítate. Aj my, ambasádori, prídeme oblečení ako postavy z kníh a dúfame, že nás v tom nenecháte samých. Taktiež bude súťaž o najlepší cosplay, takže máte sa pre čo snažiť. Ja sama ešte presne neviem za koho pôjdem, určite si chcem vybrať z ryšavých knižných postáv, bohužiaľ ich však nie je až tak veľa. 

Ako posledné vám prezradím, že za pár dní sa bude vyhlasovať tretí zahraničný autor a NAOZAJ sa máte na čo tešiť. Určite vás o tom budem informovať hneď ako to budete možné a nezabúdajte sledovať stránky Humbooku (FB/IG), kde sa bude v najbližšej dobe diať veľa súťaží. 

Žiadne komentáre

Všetky komentáre si veľmi cením ♥