Pokračovania skvelých sérii ║ Traja spáči, Bronzový kľúč, Pán tieňov ║ 3x mini recezia


Viete ako sa povie mesiacu, v ktorom ste prečítali tri skvelé pokračovania troch skvelých sérii? Skvelý mesiac. A ja som vám toto moje potešenie zhrnula do kratších recenzií, ktoré vás možno presvedčia, aby ste po týchto sériach siahli aj vy. Pretože aj keď je každá iná a má aj nejaké tie muchy, všetky ma naozaj bavia a majú svoje čaro.


Traja spáči - Maggie Stiefvater
Viete čo je na tejto sérii najlepšie? To aká je iná, vďaka nádychu magického realizmu, ktorý určite neprehliadnete. A o nič nebola ukrátená ani tretia kniha, ktorá priniesla pár odpovedí na otázky, ktoré ma trápili od konca druhej knihy. Pre mňa (zatiaľ) najlepšia časť série. S nadšením som hltala každú stranu, už naplno som podľahla čaru, akým autorka píše. Príbeh bol nadupaný udalosťami, ani chvíľku som sa nenudila a asi som konečne všetkému viac pochopila. Postavy mi ešte viac prirástli k srdcu, dokonca aj Adam, ktorý mi chvíľku v druhej časti liezol na nervy. Srdce mi puká pri predstave, že už iba jedna kniha a budem sa musieť s touto úžasnou partiou rozlúčiť. S určitosťou však môžem Blue, Noaha, Adama, Ronana a Ganseyho zaradiť medzi mojich najobľúbenejších kamarátov naprieč knihami, ktoré som už prečítala. Ich vzájomné vzťahy a úlohy sú tak dobre premyslené a poprepájané, ako sa len málokde vidí.
5/5

Bronzový kľúč - Holly Black & Cassandra Clare
Magistérium som už celkom slušne ospevovala po prvých dvoch častiach. A aj keď som v prvej knihe zápasila s porovnávaním s Harry Potterom, pri čítaní tretej som si naňho ani nespomenula. Príbeh sa naozaj významne posunul a zamotal, všetko nabralo na otáčkach a knihu som zase zhltla za jeden deň. Toto je na tejto sérii asi najlepšie. Knihy sú kráťučké, ale aj tak plné množstva udalostí, písané sú však o niečo jednoduchšie, takže predstavujú ideálne oddychové čítanie. Zatiaľ sa však nestalo nič také, čo by ma posadilo na zadok a povedala by som si "Vau, tak toto bolo fakt perfektné.". Zápletka bola naozaj zaujímavá, ale zloducha som odhalila vopred a len som čakala kým to aj im dojde, bolo to však len o pár stránok. Na veľa veciach je poznať, že hrdinovia sú ešte len deti, čo sa mi však veľmi páči. Keďže od prvej knihy tam už ubehol nejaký ten čas, trošku na nich aj poznať, že už rozmýšľajú vyspelejšie, ale myslím, že k ich veku je to primerané a nehrajú sa na dospelákov. Ale ten koniec... kde mám ďalšiu časť?

4/5


Pán tieňov - Cassandra Clare
Na túto knižku som sa neskutočne tešila. Celý týždeň som chodila kontrolovať schránku, či v nej nenájdem žltý papierik, a keď konečne dorazila, všetko som odložila a pustila sa do čítania. Tieňolovci sú stále moja slabina, aj keď veľa pôvodných fanúšikov z toho tak povediac vyrástlo. A aj keď som bola varovaná, že sa kniha hýbe pomalšie a významné zvraty sú až na konci, aj tak ma to trošku sklamalo. Neberte to tak, že by ma to nebavilo alebo to nebolo zaujímavé. No na rozdiel od prvej knihy mi nerobilo problém knihu odložiť a pozrieť si namiesto toho film. A to je niečo, čo sa mi u knihách od Cassie Clare často nestáva. Ale zase musím uznať, že ak som si myslela, že som si v jednotke obľúbila postavy, tak tu som si ich už priam zamilovala. Páči sa mi ako príbeh posúva, ako sa postavy a ich vzťahy vyvíjajú a zápletka s Kohortou má u mňa veľké plus. V jednom však Cassie nesklamala - ako väčšina jej kníh, aj táto ma rozplakala, zlomila, rozdrvila na drobné kúsky a nechala s pocitom, že neviem, čo robiť ďalej so svojim životom. A myslím, že mi k tomu dopomohla práve tá pomalá príprava, vďaka, ktorej som sa viac zblížila s postavami. Inak, je možné aby som sa pri každej postave z predošlých kníh usmievala ako slniečko na hnoji? Čakanie na ďalšiu časť bude utrpenie, no podľa toho ako táto dvojka skončila, to bude riadna pecka!

4/5

2 komentáre

 1. Pri Maggie môžem len súhlasiť, milujem tú bandu a sériu celkovo! Len opatrne pri štvorke, tá ma popravde trošku sklamala - nebolo to podľa mňa také epické zakončenie, aké sme si zaslúžili. Hm, uvidíš, keď budeš čítať, ale tak nie je zase žiadna tragédia...

  Magistérium som nechala po dvojke, ktorá ma akosi nebavila, ale teraz neviem, či to nebola chyba.:D

  Pri Cassie úplne súhlasím, táto kniha bola rozťahaná a nedokonalá, ale ten sveeet a tie postavy. Moje srdce je tiež ešte stále na milión kúskov a nechápem, ako ešte vôbec fungujem, keď je to pokračovanie tak ďaleko. -_-

  Inak super článok. <3

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Bože, ani ma nestraš! Ale tak hádam v tej štvorke bude aspoň väčšina vecí, v ktoré dúfam. :) Ďakujem moc.

   Odstrániť

Všetky komentáre si veľmi cením ♥