Mesiac v knihe ║ Marec 2018

Ďalší mesiac prešiel ako voda a ja s omeškaním prichádzam so zhrnutím za marec. Áno viem, je koniec apríla, ale tak trošku sa na mňa zosypal kopec povinností a akosi sa mi nedarilo nájsť si čas dať tento článok dokopy. Dúfam však, že vám to príliš nevadí, nabudúce sa pokúsim ho urobiť skôr (úprimne povedané, ako ho neurobím začiatkom mája, cez skúškové ho už určite neurobím). Tak poďme na to.

Marec bol mesiacom kníh, no v mojom čítaní sa to moc výrazne neodrazilo. Naďalej sa mi darí ísť pekne podľa výzvy na goodreads a udržujem si rovnomerné tempo, čo ma teší možno ešte viac, ako keby som prečítala v jeden mesiac kopu kníh a potom mala hluché obdobie. Do zoznamu prečítaných kníh som si v marci pripísala 7 kníh. Vzhľadom na to, že som ostala asi týždeň zaseknutá na Čtenářke, ktorú som nakoniec musela odložiť a ísť radšej na niečo iné, som s týmto číslom spokojná. 


Magistérium II. - Medená rukavica ║ Holly Black a Cassandra Clare

Druhé pokračovanie Magistéria ma bavilo ešte viac ako jednotka. Už som sa viac nesnažila hľadať podobnosti s Harry Potterom, dokonca mi ani na rozum neprišiel. Knihu som prečítala za jeden deň, pobavila som sa pri nej a na konci mi bolo jasné, že túto sériu si musím prečítať celú. (recenzia tu)

Zabuchnutá v knižnici ║ Kasie West = NAJVÄČŠIE SKLAMANIE 
Pre mňa sklamanie. Po Frajerovi na záskok som sa na ďalšiu knihu od Kasie West naozaj tešila. A aj keď sa rovnako dobre čítala, prišla mi o dosť slabšia. Veľa vecí mi prišlo nelogických, postavy nezaujímavé a ploché, no a príbeh tiež nestál za veľa. Najviac sa mi páčilo, že aj keď mi v knihe veľa veci nesedelo, čítala sa akoby sama. A ak zvládnete ľúbostný trojuholník a predvídateľnú zápletku -táto kniha by sa vám mohla páčiť. (recenzia tu)


Replika ║ Lauren Olivier

Jeden z najzaujímavejších formátov knihy, ktorý som mala možnosť čítať. Dva samostatné príbehy Lyry a Gemmy, ktoré sa v niektorých momentoch prekrývajú a najmä sa dopĺňajú. Bohužiaľ to bolo viac priemerné ako som dúfala a po dočítaní som nebola tak nadšená ako pred začatím. Problém bol, že práve jeden z príbehov ma až tak nebavil, takže polovica knihy bola pre mňa nezaujímavá. Určite sa však kniha zaoberá veľmi zaujímavou myšlienkou ľudských replík a taktiež sa ľahko číta. (recenzia tu)

Cinder ║ Marissa Meyer = NAJVÄČŠIE PREKVAPENIE
Konečne som sa dokopala k tejto všetkými ospevovanej sérii. Teda aspoň k prvej knihe. A bola som naozaj nadšená, knihu som začala čítať večer a nemohla som prestať, išla som spať až nadránom. Áno, zápletka bola trochu až moc očividná, ale na zaujímavosti to knihe veľa neubralo. Určite by som chcela v tejto sérii aj pokračovať.

Ready Player One ║ Ernest Cline NAJLEPŠIA KNIHA
Pred tým, ako vyšlo filmové spracovanie, sme si spolu s Dany museli prečítať aj knihu. Zo začiatok bol dej kvôli množstvu informácii a vysvetľovaniu trošku pomalší, potom sa to však rozbehlo na plné obrátky. Zaujímavé, zábavné a ešte som sa k tomu čo-to naučila. Keby som bola väčší geek tak si ju určite užijem ešte viac, takto som mala menej časté nadšenie, že viem o akom filme/hre rozpráva. Ale aspoň z pesničiek som väčšinu poznala. Určite odporúčam. Keď sa tak zamyslím, neviem či som čítala sci-fi, ktoré by sa mi páčilo viac.


Eli, Eli ║ Wojciech Tochman

Moja prvá absyntovka v živote. A po veľmi dlhom čase aj skutočný príbeh a nie fikcia. Aj keď takéto príbehy majú veľmi ďaleko od ľahkého čítania, Eli, Eli mi sadlo. S doširoka otvorenými očami (a občas so znechutením) som hltala všetky informácie, mnohé o ktorých som nemala ani najmenšieho tušenia. Po dočítaní som ostala zasiahnutá. Človeka by ani nenapadlo, že takto sa ešte stále niekde žije.
Tentokrát pre vás nemám fotku kníh, ktoré mi pribudli, keďže dve z nich nemám doma a jednu práve číta sestra. V marci som sa s knižkami krotila, nové v knižnici sú Eli, Eli a Smrť v bunkri o Panta Rhei, Najdlhší deň Adama T. od Booklabu, anglická verzia rozprávok Barda Beedla od úžasnej Klárky, no a moja jediná kúpa Ready Player One. Aspoň jeden mesiac nemusím mať výčitky, že to moja knižnica už viac neunesie. :D
A ešte tu určite musím spomenúť stretnutie začiatkom mesiaca s mojou milovanou Dany ♥ A keďže sme si neurobili spoločnú fotku (úprimne mi to vôbec nenapadlo), aspoň takúto vysmiatu Dany vám tu dám. Tí, čo pozorne sledujete instagram, určite viete, že Dany je taká moja spriaznená dušička, čo sa knižného sveta týka a toto bolo naše prvé (a dúfam, že nie posledné - nabudúce aj spoločnú fotku spravíme) stretnutie, ktoré som si minimálne ja veľmi užila a už sa teším na to, kedy sa uvidíme znovu.

Aký ste mali vy marec? Stretávate sa s druhými knihomoľmi, ktorých ste spoznali cez blog či instagram? :)

4 komentáre

 1. Ja sa už teraz neviem dočkať, kedy budem mat po maturite, lebo mam pocit, že nestíham ani toľko čítať... Ono to je aj také stresujúce obdobie jednoducho. Grr, nech už je po.
  Jjj celkom dosť kniziek si prečítala! A všetky poznám haha, také vcelku populárne. Magisterium si veeeľmi preveľmi chcem prečítať tiež, už len sa dopracovať k ich kúpe hh. Na repliku som všade čítala to isté a to sklamania, takže na tu už kašlem. Co by som ale ešte veľmi chcela je Ready player one, ale opäť, dokopať sa k tomu kúpiť ju.... Ale dosť trpím, lebo nechcem si pozrieť film skôr ako si už prečítam ale zároveň sa proste necítim teraz na 15 eurovu knizku... Ach to je dilema hh.
  O Cinder som tiež počúvala samé chvály takže ak by som ju videla napríklad v knižnici tak si ju určite prečítam. Ale to je napríklad jedna z tých, nad ktorou kúpou ani ne rozmýšľam úprimne. Neviem, zase aaz tak ma nezaujala.
  No a čo sa týka absyntoviek, tak ta veľmi obdivujem. Mňa neuveriteľne nudili. Skúšala som dve, Vitajte v ráje a práve Martin Pollocka ale ani jednu som nedočítala, pretože ma nudili. Ha tieto reportážne príbehy... A to pritom veľmi rada čítam aj o vážnych témach, len nie takto vážne...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som Cinder vyhrala/dostala, asi by som sa k nej sama tiež nedokopala. Ale som za to naozaj rada. :) No absyntovky veru nie sú moc záživné, je to ako čítať učivo, ale zase niektoré sú veľmi zaujímavé svojou témou.

   Odstrániť
 2. Tys Čtenářku nedočetla? Až tak zlé to bylo? Já jsem od ní čekala víc, ale dočetla jsem ji :D Jinak Měsíční kroniky také čtu teprve teď a momentálně mám rozečtenou Scarlet :) S ostatními knihomoli se schazim a je to strašně super :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mňa to vôbec nebavilo, nevedela som sazačítať, tak som ju odložila a neviem sa k nej vrátiť teraz :D

   Odstrániť

Všetky komentáre si veľmi cením ♥