Mesiac v knihe ║ Január 2018

Prvý mesiac roka ubehol ako voda a ja som tu s ďalším zhrnutím. Január bol pre mňa dosť časovo náročný, keďže som mala veľa skúšok a viac času som strávila nad učebnicami ako fiktívnou literatúrou. A všetci si asi viete predstaviť aké je to nepríjemné, hlavne keď na mňa z poličky žiadostivo kukali knihy. Celkovo bol tento mesiac aj na knižné zážitky chudobnejší ako napríklad december, došiel mi však môj prvý Fairyloot box, ktorý vám tiež ukážem. Tak poďme na to.

Prečítala som 5 kníh, čo je síce máličko, ale vzhľadom na nedostatok času a to, že som skúšky zvládla veľmi dobre, to je pre mňa prekvapivé číslo. Úprimne som čakala, že prečítam tak dve alebo tri knihy, pretože aj keď už som mala čas, tak ma z toho učenia a nekonečného čítania učiva bolela hlava, takže som veľakrát radšej zapla seriál.  :D A mimochodom tá knižka, ktorá nemá z boku názov, je Najdlhší deň Adama T. 
Najlepšia kniha: Búrka v impériu (ja túto sériu fakt zbožňujem)
Najväčšie prekvapenie: Jeden z nás klame (aj keď mi veľa ľudí hovorilo, že je to dosť predvídateľné a slabé, čítanie ma bavilo a nevedela som sa odtrhnúť)
Najslabšia kniha: Smrť prekliatych (nebola to zlá kniha, ale oproti Svorke bola slabšia)
Január je takisto slabší mesiac na vydávanie kníh, ja som sa snažila šetriť (ako keby som mala vôbec kedy nakupovať) a ani zo spoluprác mi ich veľa neprišlo. Ešte v decembri som si objednávala Strange the Dreamer z Amazonu, ktorá mi došla na začiatku januára. Použité duše, Papež a Mussolini a Lúzři mi prišli od cbdb.cz ako výhra za Skokana roku. Jeden z nás klame je kniha na recenziu od Panta Rhei a recenzák Najdlhší deň Adama T. je od Slovartu.


Najväčšiu radosť som mala keď mi prišiel Fairyloot. Pre tých čo nevedia, je to knižné predplatné, kde vám príde krabička, pri ktorej poznáte len tému a jej obsah sa dozviete až keď vám príde. V mojom prípade to bola iba jednorázová kúpa, keďže sú dosť drahé. Túžila som po ňom však už veľmi dlho a kamarát sa na Vianoce rozhodol moje fňukanie vypočuť. Mali ste vidieť aká nadšená som bola, keď som ho otvárala. Znela som ako dvanásťročné dievča na koncerte Justina Biebera. :D
S obsahom som veľmi spokojná, myslím, že za tú cenu sa naozaj oplatil. Kniha znie veľmi zaujímavo, magnetické záložky som asi týždeň predtým uvažovala, že si objednám, a ten obal na vankúš je dokonalý. Keď som vytiahla art printy s Aelin a Rowanom, tak unesená tým, aké sú krásne, som si najprv vôbec neuvedomila, že sú obojstranné. To bolo potom ešte radosti! Okrem toho v boxe ešte bol Unseelie balzam (ktorý odvtedy používam a je úplne super), sviečka inšpirovaná knihou, omaľovanka plná magických bytostí a samozrejme nalepovacia podpis kartička a list od Holly Black. Určite si ho ešte niekedy kúpim. :)
Takisto mi došla aj druhá várka záložiek od Simi z Kindom of Stories. Naživo vyzerajú ešte krajšie, sú veľmi kvalitné a mne je už teraz ľúto, že toto je môj posledný mesiac, čo ju reprezentujem na instagrame. Ak budete od nej objednávať nezabudnite použiť kódik CARO10, dostanete zľavu 10% z ceny nákupu.
A na záver by som vám ešte zhrnula to najlepšie čo som minulý mesiac videla. Z filmov to bol Blade Runner 2049, ktorý možno poznáte aj vďaka jeho predchodcovi z roku 1982. Z nových seriálov určite odporúčam jednohubky The End Of the F***ing World a Dark. Oba seriály majú iba pár častí a pozriete ich v podstate za jeden deň. Prvý je veľmi príjemná, vtipná a hlavne divná oddychovka. Dark je prvý nemecký seriál od Netflixu a aj keď som sa najprv tej nemčiny bála, je to jeden z najlepších seriálov, aké som kedy videla. Je to tajomné, prepletené viacerými časovými líniami a herecké výkony sú naozaj obdivuhodné.

Aký bol váš január? 

9 komentárov

 1. Búrka v impériu ma čestne čaká na poličke od Vianoc. Stále som ju odkladala kvôli iným knižkam, no cítim, že prichádza ten správny čas a neviem sa dočkať, kedy ju vezmem do rúk.
  Ako sa ti páčil Najdlhší deň Adama T. :)? Ďalšia z kníh na ktorú sa neviem dočkať. Nessa mám veľmi rada pre jeho originalitu a myšlienky.
  Práve si ma utvrdila v tom, že už dlho nevydržím odolávať The End of the F***ing World a po novom, ani Dark. Na to si ma fakt navnadila :D.
  Super článok :)!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Hlavne ju nečítaj blízko ACOWARu, lebo si pokazíš zážitok rovnako ako ja :D Juuu, som rada, že som ťa zviedla na "temnú stranu".

   Odstrániť
 2. Na film Blade Runner sa už chystám veľmi dlho. Zatiaľ som naň nepočula jedno krivé slovo, tak naozaj dúfam, že to bude taká packa.
  Fairloot box je úžasný, ach, tú obliečku na vankúš by som hneď brala. Možno si to raz objednám aj ja. :D
  A moje čítanie v januári bolo veľmi slabé. Dala som jednu knihu od Kasie West a rereading Lady Midnight, ale to nepočítam, pretože Lady Midnight čítam vždy, keď mám čitateľskú krízu. :D Takže je to dosť bieda.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. A opravila som jeden rukopis, ktorý mal asi milión chýb... aj to sa počíta za prečítané? Ak hej, tak som v podstate dala za január tri knihy. :D

   Odstrániť
  2. Určite by som si aj to zarátala. Ja vždy keď prečítam nejakú hrubú učebnicu uvažujem, že aj to by som si mala zarátať :D

   Odstrániť
 3. Jeden z nás lže se mi také moc líbilo. A co se série Skleněný trůn týče, asi ji dám šanci, teď čtu od Maasové Dvůr a je to pro mě opravdu překvápko, hodně mě to baví a to fantasy není můj srdcový žánr! :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Maasova vie veľmi dobre písať. Len začínam mať obavy kam to smeruje, pretože čím viac kníh naraz vydáva, tým sa mi zdajú podobnejšie myšlienky v nich. Ale stále má to baví a stále sa mi páči ako píše, takže zatiaľ sa nesťažujem :D

   Odstrániť
 4. The End of the Fucking World mě hrozně dostal, vůbec jsem nečekala to, co jsem od seriálu dostala. Na Dark slyším samou chválu, tak se na to taky chystám :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To bol naozaj skvelý seriál. Už teraz som zvedavá čo vymyslia ďalej! :D

   Odstrániť

Všetky komentáre si veľmi cením ♥