TBR 2018 - Knihy, na ktoré sa teším

V pokračovaní môjho zoznamu kníh na rok 2018 som sa zamerala na knihy, ktoré ešte len vyjdu. Pre väčšiu prehľadnosť som ich rozdelila na dve skupiny - anglické a slovenské knihy. V tej prvej skupine nájdete pokračovania sérii, v slovenských knihách aj samostatné YA chuťovky. Snažila som sa vybrať také knihy, ktoré by mohli zaujať viacerých, keďže predsa len toho vychádza veľa.

War Storm - Victoria Aveyard

Pokračovanie séria Červená kráľovná, na ktoré sa naozaj teším. Táto séria sa síce stretáva aj s mnohými negatívnymi recenziami, mňa veľmi baví a dúfam, že bude ukončená naozaj epicky. Trošku sa však obávam, aby to nebolo iba zbytočne rozťahané, keďže to pôvodne mala byť trilógia.


A Court of Frost and Starlight - Sarah J. Maas


Na toto sa teším ako malé dieťa na Ježiška. Mám toľko predstáv o tom, čo by v tejto novele mohlo byť, že bude pre Sarah ťažké sa netrafiť aspoň do jednej. Tak prosím, prosím, nech to stojí za to a nie je to len zbytočné naťahovanie príbehu.

The Fates Divide - Veronica Roth

Toto je ďalšia z tých sérii, ktoré veľa ľudí skritizovalo a mňa to aj tak bavilo. Uznávam, že som z nej nebola úplne na mäkko, ale myslím, že táto séria má veľký potenciál. Autorka vytvorila skvelý svet a príbeh, ktorý môže toho ešte veľa priniesť.

Queen Of Air and Darkness - Cassandra Clare


Ešte som ani nečítala druhú knihu, ale už sa neviem dočkať na tretiu. Aby som to však uviedla na správnu mieru, druhá kniha vraj končí dosť napínavo a ja si nechcem zlomiť srdce keď budem musieť vyše roka čakať. Čiže pre mňa to, že vychádza tretia kniha znamená, že si prečítam aj druhú. Polnočná dáma bola úžasná, no a možno viete, že Cassandra patrí medzi moje obľúbené autorky.
Legendary - Stephanie Garber

Caraval si vytvoril veľmi dobrú pôdu na pokračovanie. Záver totiž vytvoril veľa nezodpovedaných otázok a my sme sa za celý čas nedočkali tajomného Legendu. A ak budeme brať názov tejto knihy ako nápovedu, pravdepodobne ho v druhej časti konečne stretneme.Na dvore z mlhy a besu - Sarah J. Maas


Aj keď mám túto sériu už prečítanú, vždy sa teším, keď ma vyjsť jedna z mojich obľúbených kníh aj v slovenčine. Na knihy v slovenčine skôr nahovorím ľudí v mojom okolí. A pokračovanie Na dvore z tŕňov a ruží patrí medzi najlepšie knihy aké som kedy čítala.
Zabuchnutá v knižnici - Kasie West

V lete som si od tejto autorky prečítala Frajer na záskok a bola som nadšená. Bol to presne ten typ romantickej YA knihy, aký mám rada. Ľahko čitateľný, vtipný a hlavne nepresladený. Dúfam, že táto kniha sa bude niesť v podobnom duchu.

Najdlhší deň Adama T. - Patrick Ness


Patrick Ness je ten autor, ktorý dokáže každou svojou knihou prekvapiť. Jeho postavy sú vždy výnimočné, aj keď niekedy je to ich obyčajnosťou. Ak vám to znie ako blbosť, určite ste od neho ešte nič nečítali. V tom prípade si tiež určite počkajte na túto knihu.
Si ty normálna? - Holly Bourne

Táto kniha vyzerá ako niečo, čo som si chcela už prečítať naozaj dlho. Hlavná postava s psychickou poruchou? Feminizmus? Priateľstvá a problémy s chalanmi? Takéto knihy ja vyhľadávam, takže sa neviem dočkať kedy si ju prečítam.

Lord of Shadows - Cassandra Clare (slovensky)


Ako som už spomínala, pri tretej knihe, ktorá ma vyjsť tento rok v angličtine, s druhou knihou čakám kým nebudeme bližšie k tretej. A kvôli tomu, aj keď som dlho váhala, či si Lord of Shadows neprečítať v angličtine hneď po Polnočnej dáme, som si povedala, že počkám na slovenský preklad.
Tower of Dawn - Sarah J. Maas (slovensky)

Ani neviem prečo, ale Trón zo skla je séria, pri ktorej si vždy pekne počkám na slovenský preklad. Možno to bude tým, že som ju začala čítať v slovenčine a už som si pri nej zvykla na čakanie po každej časti. A najmä kvôli tomu, že v Búrke v impériu je nedostatok Chaola, na túto knihu sa veľmi teším.

Simon proti pravidlám Homo Sapiens - Becky Albertalli


Táto kniha má byť tento rok aj sfilmovaná a trailer vyzerá naozaj super. A hlavne sa kvôli nemu začalo o knihe viac hovoriť, vďaka čomu som sa rozhodla si ju prečítať. Veľa ľudí si ju pochvaľuje a myslím, že je veľmi dobré, že takáto kniha vyjde aj u nás. Predsa len Slovensko nie je také otvorené voči LGBT komunite.

Na ktoré knihy sa tešíte vy?

3 komentáre

 1. No, z Red Queen som iba čítala prvý diel, a ten sa mi veľmi páčil...lenže potom bola tá vlna kritika a akosi ma odradila od čítania ďalších dielov :/ Ale možno sa k tomu raz vrátim.
  ACOFAS...no som zvedavá, že čo Sarah vymyslí. Akože, nepatrí to k tým knihám, na ktoré sa neskutočne teším, skôr by som sa tešila, keby je to novela o niekom z Inner Circle ale uvidíme :)
  na Fates Divide sa aj ja neskutočne teším :) Tiež to veľa ľudí zhejtovalo, ale mne sa Zárezy celkom páčili a toto môže byť tiež fajn :)
  Queen of Air and Darkness...v dvojke sa nič nedialo, iba ten koniec bol fajn, takže toto ako keby idem čítať iba z toho, že chcem vedieť ako to skončí, ale nejako nič viac :/
  Legendary ma moc nezaujíma :D čítala som Caraval a aj napriek tomu, ako to skončilo, ma toto veľmi neláka.
  A tie po slovensky...teším sa asi na všetky okrem Tower of Dawn (mám v angličtine a neviem sa k tomu dokopať) a LOS lebo som to už čítala :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Väčšinu z týchto sérií som nečítala, ak mám pravdu povedať :D
  U Cassie Clare som dosť pozadu, ale rada by som sa niekedy dostala aj k Dark Artifices.
  Nad Caravalom som rozmýšľala, či si to kúpiť alebo nie (zatiaľ som to nekúpila, ale možno jedného dňa).
  Toho Patricka Nessa som už obzerala, že by som si to aj prečítala. Ešte som od neho nič nečítala, ale toto ma zaujalo.
  A Simona mám doma v češtine, ale ešte som sa k nemu nedostala :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Na Cassiene knihy sa nehorázne teším aj ja :D Najmä po Lady Midnight...
  Caraval som ešte nečítala tak snáď sa k nemu dostanem, ani som netušila, že má aj poračovanie :D
  od Kasie West som frajera na záskok čítala taktiež a preto sa celkom teším, že od nej výjde aj niečo nové.
  Z tých zvyšných ma ešte zaujal Simon, teším sa aj na jeho filmové spracovanie a dúfam, že je to fakt dobré lebo to fakt dobre vyzerá :D

  http://book--hoarders.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť

Všetky komentáre si veľmi cením ♥