Kolekcia: Najlepšie knihy - leto 2017

Som tu s ďalšou kolekciou a ako som spomínala, chcela by som ich robiť pravidelne vrámci zhrnutí. Neviem či sa mi podarí urobiť takéto zhrnutie každý mesiac, ale minimálne za ročné obdobia. A tiež mám nápad na veľa ďalších kolekcií, tie však zatiaľ nechávam ako prekvapenie. V tejto kolekcii nájdete výber štyroch kníh, ktoré som čítala toto leto a boli podľa mňa najlepšie. Bolo veľmi ťažké vybrať len štyri, ale keďže som to chcela nafotiť v Prahe, nemohla som si dovoliť brať samostatný kufor len na knihy.

Sarah J. Maas - Kráľovná v tieňoch
Veľmi očividná voľba, ale Sarah zbožňujem a tejto knihy som sa naozaj nevedela dočkať. Jej knihy sú vždy napísané veľmi pútavo a inak to nebolo ani pri tejto. Keď mi konečne prišla od Slovartu, do dňa som ju mala prečítanú a to zrovna tenká nie je. Ak ste ešte stále nesiahli po sérii Trón zo skla, určite vám odporúčam to zmeniť. Prvá kniha je podľa viacerých trochu slabšia, ale sľubujem vám, že sa to potom rozbehne.

Stephanie Garber - Caraval
Magický príbeh plný prekvapení. Kniha, v ktorej nikdy neviete čo je kúzlo a čo skutočnosť, ktorú som hltala rýchlosťou svetla. Autorka vytvorila perfektný svet, nechýbalo tiež plno tajomnosti a zvratov. Ak chcete o tejto knihe vedieť viac, tu nájdete celú recenziu.
 Kasie West - Frajer na záskok
Táto kniha prišla ako zázrak, práve keď som si už myslela, že som jednoducho stará na YA romantiku. Neberte to tak, že ma také knihy nebavili, len som sa do väčšiny nevedela vcítiť a hlavné hrdinky mi prišli priveľmi detinské. No s Giou som si rozumela, jej správanie bolo teenegerské, ale nie detinské. V knihe som sa taktiež veľa zasmiala a celú recenziu si môžte prečítať tu.

Leigh Bardugo - Six of Crows #1 / Crooked Kingdom #2 
Crooked Kingdom som síce dočítala až teraz, ale deň pred odchodom do Prahy som zistila, že som si Six of Crows nechala v robote, tak som si povedala, že odfotím dvojku. Obe knihy sú úplne perfektné, už dlho som nečítala knihu, v ktorej by boli tak perfektne napísané postavy. Každá zo šiestich hlavných postáv je iná, no všetky mi prirástli k srdcu. Najlepšia duológia akú som kedy čítala. Prvá kniha (Six of Crows) by mala vyjsť v októbri aj v slovenčine a vy ju musíte mať!
Čítali ste niektorú z týchto kníh? Ktorá kniha je tá vaša naj za toto leto?

2 komentáre

  1. Strašně se mi líbí tenhle tvůj nápad s kolekcemi. Fotky jsou samozřejmě úžasné a máš moc hezký kabát ♥ Ani jednu z výše zmíněných knih jsem nečetla, ale Šest vran je na cestě :)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Ďakujem moc :) A verím že Šest vran sa ti bude páčiť

      Odstrániť

Všetky komentáre si veľmi cením ♥