Všetkým chalanom, ktorých som milovala - Jenny Hanová


Rok vydania: 2017
Žáner: Romantika, YA
Počet strán: 312
Vydavateľstvo: Cooboo

Anotácia: Ľúbostné listy majú mnoho podôb. Lara Jeanová síce žiaden nedostala, ale pár ich už napísala – na rozlúčku. Svoje city pred chalanmi vždy tajila, a keď sa chcela zamilovanosti konečne zbaviť, napísala list o tom, ako sa cíti. Starostlivo ho zapečatila a ukryla do škatuľky pod posteľou. Jedného dňa však listy zmiznú a Lara zistí, že ich niekto rozposlal. Zrazu musí čeliť všetkým pocitom, ktoré pred svetom – a hlavne pred adresátmi listov – starostlivo schovávala! Pôvabný príbeh o prvých láskach, priateľstvách a ľúbostných listoch.

Romantické klišé v tom najpozitívnejšom zmysle. Asi takto by som túto knihu definovala jednou vetou. Pre všetkých milovníkov romantiky ako stvorené. Jenny Hanová píše veľmi pútavým spôsobom, napriek tomu, že to ani zďaleka nie je akčná kniha.

Hlavná postava, Lara Jean, mi prišla jej vek príliš detská, ale to bude možno tým, že som na takéto knihy asi už stará. Celú knihu som do nej hučala aby konečne urobila nejaké normálne rozhodnutie, aby jednala priamo a nežila len v predstavách. Márne. Musím povedať, že sme si moc nesadli. Za to vedľajšie postavy ma veľmi bavili a prišli mi omnoho zaujímavejšie ako ona. Josh bol milý, aj keď tiež taký nerozhodný, nevedel čo chce a urobil aj pár úplných blbostí. Najlepšími postavami boli Peter a mladšia sestra Kitty. Pri oboch som sa zasmiala a ich rozhovory som si doslovne užívala.

Veľkým pozitívom pre mňa bolo rodinné puto medzi sestrami Songovými. Často sa v knihách stáva, že o rodičoch a súrodencoch hlavných postáv nie je skoro žiadna zmienka. A to je také nereálne, veď keď s nimi človek býva asi ich aj stretáva a majú nejakú rolu v jeho živote. Autorka na nich v tejto knihe nezabudla, ba práve naopak, majú veľmi významnú úlohu v deji.

Kniha sa čítala ľahko, no v prvej polke sa v podstate nič nedialo. Neviem prečo, ale čakala som väčšie haló okolo odoslaných listov. Potom sa to konečne viac rozhýbe, aj keď enormné množstvo opisov jedla vás určite vyhladuje.

Celkovo je to naozaj dobrá YA kniha. Dobre napísaná, zaujímavá zápletka a ten koniec... A je jedno či si na to prídem stará, ďalšie časti si určite prečítam a budem dúfať, že hlavná hrdinka aspoň trošku dospeje. Taktiež bolo nedávno oznamené, že sa už pracuje aj na filmovej verzii a autorka bude na Humbooku! :)

 3,5 / 5


Za recenznú knihu ďakujem vydavateľstvu Albatros Media. Knihu si môžte kúpiť tu.


8 komentárov

 1. Presne aj mne sa zdala byť Lara Jean taká.. až príšerná a bojazlivá. Ale zase urobila počas príbehu veľký progres a možno preto sme ju mali naozaj takú poznať. Ak by si chcela porovnať svoj názor s mojim, pokojne mrkni ku mne.

  http://www.jajibloguje.sk/jenny-han-vsetkym-chalanom-ktorych-som-milovala/

  Inak sa mi kniha veľmi páčila. Dnes vyšiel konečne slovenský preklad (nerada čítam v eng), takže už netrpezlivo čakám, kedy mi príde poštou. Dúfam, že pokračovanie nesklame! :)

  Maj sa pekne,
  Jaji
  www.jajibloguje.sk

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja rozhodne dúfam, že sa v ďalších kniháh vyvinie a trošku dospeje :)

   Odstrániť
 2. To bude aj film? :O Ejha, ani som nevedela.
  Mňa inak táto kniha nikdy akosi nelákala, aj keď anotácia vyzerala zaujímavo. Možno si to raz prečítam. :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Áno, áno, nedávno oznámili, už aj hercov majú vybraných :D

   Odstrániť
 3. Pekná recenzia :)! Neviem prečo, ale túto knižku si raz chcem prečítať. Možno je to milou obálkou, možno tým, že si pri nej oddýchnem... Ale každopádne do budúcna jej plánujem dať šancu. Inak som si, ale ani nevšimla, že vyšla v slovenčine :o. O to lepšie :).

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vyšla v júni, včera zase dvojka a 21. má výjsť 3. časť. Sa s tým riadne rozšupli :D A inokedy im tie preklady trvajú večnosť.

   Odstrániť
 4. Moc pěkná recenze :) Knihu jsem zatím nečetla, ale určitě se na ni chystám :) A doufám, že to dopadne i s tím filmem :) Určitě by to byla pěkná podívaná :)

  OdpovedaťOdstrániť

Všetky komentáre si veľmi cením ♥