O mne


K T O  J E  A D I ?

Ahojte, ak ste si otvorili túto stránku, predpokladám, že sa chcete o mne niečo dozvedieť. Celým menom som Adriána Friedlová a bývam na severe Slovenska neďaleko od Žiliny. Mám 20 rokov a študujem na Žilinskej univerzite Ekonomiku a manažment podniku. Možno si hovoríte, že keď som taký knihomoľ, prečo neštudujem niečo, čo je aspoň trošku blízke knihám. Bohužiaľ sama neviem. Mojim snom je robiť marketing vo vydavateľstve/kníhkupectve, ale kto vie kde nakoniec skončím. 

Knihy čítam odkedy som na naučila spájať písmenka do slov, od malička mi však čítavali rodičia na dobrú noc. Samozrejme, mala som obdobia keď som čítala menej (blbá puberta), ale dá sa povedať, že medzi knihami sa pohybujem celý život. Okrem toho medzi moje záľuby patrí fotenie, pozeranie filmov a seriálov, či každú chvíľu niečo v kreatívnom smere. Kedysi som zvykla kresliť portréty, no už dlho som si na to nenašla čas. Teraz skôr "majstrujem" záložky v Photoshope a podobne. 

Rada si o sebe myslím, že som vtipná, ale môj humor pozostáva z čiernych vtipov a suchých poznámok, čo sa nie vždy stretne s porozumením (rozumej - takmer nikdy). Možno preto si často obľúbim v knihách záporákov a moje najviac obľúbené sú drzé badass hrdinky.

P R E Č O  B L O G U J E M?

Založiť blog som si chcela už naozaj veľmi dlho. Táto myšlienka ma nahlodávala niekoľko rokov, ale vždy som si našla dôvod prečo do toho neísť. Najviac som sa bála reakcie okolia, keďže ani len môj večne ponorený nos v knihách sa nestretáva s veľkým pochopením. Potom si však jedného dňa povedala, že práve to je ten najlepší dôvod založiť si blog, aby som spoznala viac ľudí, ktorí sú ráno nevyspatí kvôli tomu, že sa stratili v knihách. 

Keďže som si nebola istá mojou zručnosťou v písaní, začala som tým, že som si založila instagram a povedala som o tom asi len dvom ľuďom. Túžila som však po mieste, kde by som sa mohla o svojich pocitoch na knihy viac rozpísať a dávať na instagram len recenzie mi prišlo obmedzujúce. Tak som si nakoniec založila aj blog. Dlho som sa trápila s designom a rôznymi nastaveniami, keďže som blogger vôbec nepoznala. Po dňoch práce som ho ukázala kamarátovi a až jeho nadšená reakcia ma povzbudila dať o ňom vedieť verejne.

Z A U J Í M A V O S T I

Obľúbená kniha: Búrlivé výšiny od Emily Bronte (už od 12tich rokov)
Obľúbené autorky: Cassandra Clare, Sarah J. Maas
Obľúbený žáner: fantasy
Obľúbená postava: Charlie (The Perk of Being a Wallflower), Kaz Brekker (SoC), 
Obľúbená farba: čierna
Obľúbené ročné obdobie: jeseň (taká tá suchá a farebná)
Obľúbené miesto: postel
Domáce zvieratká: pes Bambi, mačka Cece
Môj sen: Urobiť niečo, vďaka čomu zlepším svet. 
Vlastnosti: Som tvrdohlavá, lojálna, úprimná a citlivá. Dlho mi trvá kým sa niekomu otvorím a som neskutočne lenivá.


Ak by ste chceli vedieť viac alebo vás niečo zaujalo, pokojne mi napíšte. Ja budem len rada. :)
 

Žiadne komentáre

Všetky komentáre si veľmi cením ♥