HumbookFest 2018 mojimi očami

Ani sme sa nenazdali a ďalší ročník HumbookFestu je za nami. A ja som si ho rovnako ako minulý rok naozaj užila a už teraz by som ho chcela znovu. Takisto ako minulý rok, aj tento rok sa mi podarilo byť jednou z ambasádoriek a tým pádom som mala možnosť trošku nahliadnuť do zákulisia celého festivalu. Za to som samozrejme veľmi vďačná, je to úžasná skúsenosť, vďaka ktorej som bližšie spoznala ostatné knižné blogerky. Nevravím, že mi niektoré povinnosti neliezli hore krkom, najmä keď som mala zložité obdobie a blog, instagram, knihy museli ísť bokom. Ale viete čo? Už v piatok, deň pred HumbookFestom, keď sme mali ambasádorské stretnutie s autormi, som vedela, že to stálo za to. 

Stretnutie prebiehalo tak, že sme sa mohli autorov pýtať otázky, oni nám odpovedali, potom sme si dali podpísať knihy a urobili kopu fotiek. Pomedzi to sme sa boli zásobovaní množstvom jedla, mohli sme sa porozprávať s ľuďmi, ktorých sme naozaj dlho nevideli, a po skončení sme niektorí ešte ostali posedieť a pokecať. Jednoducho veľmi príjemný piatkový večer, takých by mohlo byť aj viac. Na druhý deň sme už zhruba od ôsmej stáli v rade, ja prezlečená za Annu zo Zeleného domu (ktorá stratila klobúk), kde sme vytvorili taký menší krúžok ambasádoriek, fňukajúcich, že sa chceme dostať do vnútra. :D 
Splnilo sa nám to o hodinu a pol. Už na prvý pohľad boli tohtoročné priestory lepšie a hlavne väčšie! Tašky a bundy sme si mohli odložiť zadarmo v šatniach, potom sme sa vyviezli na vyššie poschodie, kde bola hlavná sála a bufet, no ešte o jedno poschodie vyššie boli ostatné sály, stánky a chillout zóny. Oproti minulému roku to znamenalo veľké zlepšenie v tom, že sme neboli takí natlačení, mali sme veľa priestoru a najmä sme si mali kde sadnúť. Aj keď trošičku mi chýbala tá rodinná atmosféra v menšom prostredí, kde sme boli viac pokope, určite by som nemenila späť. Navyše sme sa tento rok mali kde najesť, aj keď som zistila, že sa ani v jednom bufete nedá platiť kartou, čiže smola pre Aďku, ktorá nemala české koruny. Do budúcna sa musím lepšie pripraviť. 
  
Z programu som toho ako vždy veľa nestihla, keďže som väčšinu času trávila s ostatnými knihomoľmi. Poriadne som v podstate bola len na besede Sebastiena a booktuberiek. A kde som trávila čas? V Loyd kútiku, kde nás stále zásobovali čajom zadarmo a celkovo to tam bolo veľmi pohodlné. Pri instagrafu, kde som dookola hľadala svoje fotky, ktorých som tento rok dávala tlačiť naozaj neúrekom. Neuveríte, ale dokázala som odolať stánku s knihami, čo väčšina ľudí nechápala, najmä preto, že v ňom mali úplné boží plagát Six of Crows. Myslím, že za to vďačím najmä tej veľkej rade. 

Takže aký bol HumbookFest? Jedným slovom – perfektný. Strávila som ho s úžasnými ľuďmi, ktorým zo srdca za všetko ďakujem. Taktiež všetkým, ktorí za mnou prišli aby sme sa odfotili, aj keď som veľakrát ostala v pomykove a hrozne ma mrzí, že sme nemali čas sa spolu aj porozprávať. Je to trošku zvláštny pocit, že vy ma poznáte, oslovíte ma menom, je to pre mňa niečo úplne nové. Mám obrovské množstvo skvelých spomienok, na ktoré budem spomínať veľmi dlho. Naozaj ďakujem. Keď som sa v nedeľu vrátila domov na Slovensko, reálne som sa rozplakala. Bolo mi ľúto, že je to všetko za mnou, že som späť doma, zároveň som bola šťastná, že som mala možnosť všetko zažiť... jednoducho priveľa emócii naraz. :D 

Takže ak ste tento rok neboli, pretože ste si neboli istí, či to za to stojí, určite nabudúci rok neváhajte. Je to zážitok na celý život.

1 komentár

  1. Adi jsem moc ráda, že jsi přijela a že jsem s tebou mohla být na Humbooku! Díky tobě mám Humbook o to radši <3 Krásný článek a těším se na příští rok :-)

    OdpovedaťOdstrániť

Všetky komentáre si veľmi cením ♥