HumbookFest ║ 5. info ║ Čo je to HumbookStart?

Počuli ste už niekde o HumbookStarte? Ide o veľmi dobrý projekt českého Albatros Media, prostredníctvom ktorého sa snažia dať priestor a príležitosť novým českým autorom. Vyberú jedného autora, ktorého odpromujú počas HumbookFestu aj s jeho novou knihou. A to je skvelý zámer, predsa len to debutujúci autori nemajú ľahké. Ak ste boli minulý rok, či ste aspoň sledovali dianie okolo, tak ste možno zachytili, že minuloročným HumbookStartom bol Martin Bečan a jeho Kaziměsti. 

Koho si predstavíme tento rok?

Tento rok sa šťastie usmialo na Petru Machovú, autorku knihy Dračí město, ktorá vychádza pred HumbookFestom. Teda nedá sa povedať, že išlo iba o šťastie, tohtoročnú knihu sme vyberali my ambasádorky na základe ukážok prostredníctvom demokratického hlasovania. Petra Machová doteraz napísala len poviedky, respektívne len tie sa dostali na svetlo sveta a mohli si ich tak prečítať aj čitatelia. 
foto: © Vladimír Jágr
O čom je Dračí město?

Jaštery, potomkovia Večného ohňa, vedia, ako splynúť s davom. Ich spoločnosť však na prahu nového tisícročia zomiera. Medzi jednotlivými rasami tlejú staré zvary - jedni sa prispôsobili ľuďom za cenu straty vlastnej identity, iní sa skryli hlboko pod zemou, ľahostajní k problémom povrchu. Jaštery, z jednej strany zovretí ľuďmi a z druhej strany agresívnymi beštiami, majú naozaj namále. Stačila by jediná iskra a celý ich známy svet sa zrúti ... potom sa však nemožno čudovať, že niektorí vezmú veci do vlastných rúk.

Ľudské dievča Jana bola proti vlastnej vôli premenená na jaštera. Nadobudnuté schopnosti ju ale vydesia natoľko, že utečie do lesa, kde narazí na chrám Temného draka. Nevie však, že jej hrozí veľké nebezpečenstvo. A to, akým spôsobom mu bude čeliť, môže ovplyvniť dokonca aj celú jašteria civilizáciu.
Autorku a jej debutovú knižku môžete prísť podporiť na HumbookFest už 6.10. :) 

Čo poviete na Dračí město? Zaujalo vás?

Žiadne komentáre

Všetky komentáre si veľmi cením ♥