Gerda, príbeh veľryby ║ fotorecenziaNádherná knižka, ktorú ste si už určite všimli v kníhkupectvách či na internete, keďže vďaka jej farebným a prepracovaným ilustráciám ju len veľmi ťažko prehliadnete. Rozpráva príbeh o veľrybe Gerde, ktorá sa nešťastnou náhodu stratí svojej rodine a odhodlaná ich znovu nájsť, putuje cez celý šíri oceán.
Gerda je veľmi šikovná a odvážna, počas jej ciest prekonáva viacero úskalí a prekážok, spoznáva rôzne tvory, ktoré žijú v oceáne, a takisto sa učí aj veľa nových vecí. Príbeh je napísaný jednoducho, tak aby ho pochopilo každé dieťa, no jeho posolstvo je aj pre tých starších; predsudky voči druhý či problém plastov v oceáne. Myslím, že by nevadilo, keby bol o niečo dlhší a bohatší, takto je to taká malinka na jedno zakúsnutie.
Knižka je rozmerovo z tých veľkých, vďaka tomu je z ilustrácii ešte väčší pôžitok, keďže mnohokrát sú na celú stranu. Skvelo dopĺňajú príbeh a pomáhajú deťom priblížiť príbeh a zvieratká, ktoré sa v ňom nachádzajú. Musím sa však priznať, že pri niektorých druhoch morských veľrýb a rýb aj mne ilustrácie značne pomohli. ;)
Gerda je knižka, ktorá by mala byť v každej domácnosti, kde je dieťa, bude mu skvelou kamarátkou. Túto knižku si jednoducho musíte zamilovať!5/5

Za knihu ďakujem Albatros Media.

Žiadne komentáre

Všetky komentáre si veľmi cením ♥