HumbookFest 2018 ║ 2. info ║ HumbookStage

Určite ste už zachytili, že na tohtoročnom Světe knih bude aj HumbookStage. Do októbra sa predsa len ešte načakáme a takto si to čakanie aspoň môžme spríjemniť ďalšou Humbook udalosťou. Veď stretnutí milovníkov YA (a celkovo kníh) nie je nikdy dosť! Rozhodla som sa vám teda trošku viac priblížiť program, ktorý vyzerá naozaj skvelo.10:30-11:30: Krížom krážom komiksom

Zaujímalo vás niekedy ako vzniká taký komiks? Priznám sa, že som nad tým už párkrát uvažovala. Čo je prvé - text alebo obrázky? Verím, že odpoveď bude jednoduchšia ako dilema "čo bolo prvé - vajce alebo sliepka". O tom ako vznikajú komiksy porozprávajú autori komiksov Martin Šinkovský a Petr Novák.)


11:45-12:45: LGBT literatúra

Táto literatúra sa množí ako huby po daždi, už je predsa aj viacero LGBT českých či slovenských diel. A to ku nám všetko prichádza zvyčajne oneskorene. O českých aj svetových autoroch, ktorý sa zaoberajú LGBT tématikou vo svojich knihách, a celkovo o tejto literatúre budú diskutovať Theo Addair (Muffin a čaj), Martin Bečan a knižný bloger Jakub Pavlovský.


13:00-14:30: Knižní blogeri vs. redaktori

Ako často si ponadávate na prácu redaktorov? Pochybujem, že je tu niekto, kto ani raz nevyjadril nespokojnosť na zmenenými obálkami, zvláštnymi prekladmi, či už samotnými názvami kníh. Je to večný boj rozdielnych predstáv, ktoré máme my a ako to zrealizujú redaktori. A verím, že diskusia bude naozaj zábavná a "iskrivá", keďže s tromi redaktormi budú diskutovať tri blogerky - Marky, Marťa a Majka. A ako dievčatá poznám, tak toto trojité M vezme redaktorov útokom. ;)


14:45-15:45: Ako mi vydali knihu

Zaujímavá téma nielen pre nádejných spisovateľov, ktorí veria, že aj im raz vyjde kniha. Ak vás niekedy zaujímalo, čím všetkým si taký spisovateľ prejde, kým si vy môžte jeho knihu kúpiť v kníhkupectve, práve tu nájdete odpovede na vaše otázky. Porozprávajú o tom spisovatelia Alžběta Bílková, Pavel Bareš, Anna Musilová a Mirka Varáčková.
16:00-17:30 Kovy o všem
Priznám sa, že sa v českej youtube scéne nevyznám a o Kovym som sa dopočula iba na základe jeho knihy. Kto to má všetko stíhať registrovať, že? Ak však vy patríte medzi fanúšikov, určite vás poteší, že porozpráva aj o veciach, ktoré sa do jeho knihy nezmestili. A určite si nezabudnite jeho knihu doma, bude totiž aj autogramiáda!

No uznajte, nevyzerá ten program naozaj zaujímavo? Všetky dodatočné informácie nájdete v tejto udalosti na Facebooku, aby ste vedeli kde presne máte prísť a nestratili sa. Svět knih je už budúci víkend a HumbookStage má svoje miesto v sobotu (12.5). Mňa najviac mrzí, že nakoniec neprídem, aj keď to bolo v pôvodnom pláne. Čo už, budem tíško závidieť doma pri učení sa na skúšky. Ak sa však chystáte určite mi napíšte na čo sa najviac tešíte. :)

Žiadne komentáre

Všetky komentáre si veľmi cením ♥