HumbookFest 2018 ║ 1. info ║ Kedy, kde a prvý autor


Ak sa pravidelne pohybujete na sociálnych sieťach, možno ste už zachytili, že som sa aj tento rok stala ambasádorkou HumbookFestu. Túto knižnú akciu radím medzi najlepšie zážitky minulého roka a som veľmi rada, že môžem aj tento krát  pomáhať pri jej plánovaní. Tak ako aj na instagram, či facebook, tak aj tu vám budem pravidelne pridávať novinky, ktoré sa o festivale dozviem, aby ste boli vždy v obraze.

Pre tých, čo náhodou netušia čo to ten HumbookFest vlastne je, v skratke si ho predstavíme. Je to festival o (predovšetkým) young-adult knihách určený pre všetkých fanúšikov tohto žánru. Môžte sa na ňom stretnúť so zahraničnými autormi, českými autormi, prekladateľmi, vydavateľmi, blogermi a hlavne s ostatnými milovníkmi kníh. Ak chcete vedieť, ako bolo minulý rok, môžte si prečítať HumbookFest 2017 mojimi očami.Čo už vieme?

V prvom článku sa pozrieme na základné informácie, ktoré sme už mali možnosť sa dozvedieť. Tohtoročný HumbookFest sa bude konať 6. októbra 2018 v Kongresovom centre v Prahe. Keďže z Prahy nie som, tak ma potešila informácia, že je veľmi ľahké tam trafiť. Organizátori nám sľubujú ešte bohatší a lepší program, no a ja pevne verím, že sa vychytajú aj všetky drobné "muchy", ktoré boli minulý rok. Jedno je však isté, bude tam ešte viac knihomoľov, keďže tento rok sú priestory až trikrát väčšie! 

Tento týždeň bola oznámená aj prvá autorka - a je ňou Sara Raasch. Môžte ju poznať najmä vďaka sérii Sníh nebo Popel, z ktorej už v češtine vyšli prvé dve knihy. Moju recenziu na prvú knihu si môžte prečítať tu a aj keď to nebola kniha úplne podľa mojej chute, na autorku sa veľmi teším, pôsobí ako veľmi milá a nadšená osôbka. Sériu som však nezavrhla a keďže nám došiel prvý balíček, pravdepodobne sa pustím aj do druhej knihy.


Chcete vedieť viac?

Ako som už spomínala vyššie, všetky informácie budem pridávať na svoje sociálne siete a blog. Určite vám však odporúčam pridať sa do udalosti HumbookFest 2018 na facebooku, či sledovať Humbook profil na instagrame a facebooku, kde okrem vždy čerstvých noviniek nájdete aj množstvo iných zaujímavosti zo sveta young-adult kníh a súťaží.

2 komentáre

  1. Moc hezké fotky, jako vždy Ti to na nich moc sluší :) Na Humbook se už moc těším a na Tebe samozřejmě také! :)

    OdpovedaťOdstrániť

Všetky komentáre si veľmi cením ♥