Mesiac v knihe ║ Február

Vitajte pri ďalšom mesačnom súhrne. Tento mesiac sa niesol najmä v znamení nových kníh a aj keď som dúfala, že budem mať na čítanie viac času, predsa len som si väčšinu čítania preniesla do ďalšieho mesiaca. Potom ako sa mi podarilo úspešne doskúškovať som musela na pár dní vypnúť a naozaj nič nečítať. Tak to chodí, keď je väčšina vašich skúšok bifľovačky a čítanie ton učiva. Namiesto toho som sa radšej sústredila na seriály, viac som chodila do roboty (predsa len za január bola tá výplata slabšia) a snažila som sa relaxovať.


Tiež to tak máte, že vás skúšky extrémne vystresujú? Ja som zistila, že aj keď som naozaj naučená a nemám obavy, že by som tú skúšku nedala, aj tak nemôžem noc predtým spať. Celú noc sa len prehadzujem a keď už konečne zaspím, do hodinky sa znovu zobudím. Takže po skúškach na prvom mieste bol u mňa spánok. A neviem čím to je, ale február vždy akosi rýchlo utečie. Je to síce najkratší mesiac, ale nie až o toľko. Tak prečo mám pocit, že som zaň nič nestihla? :D
No poďme teda na moje prečítané knihy. Za február som ich prečítala dokopy sedem, z toho mi najdlhšie trvala asi Strange the Dreamer. Je to však jedna z najkrajších kníh aké som kedy čítala a ak vám nerobia problém anglické knihy, určite po nej siahnite. (Nezabudnite mrknúť aj na moju recenziu.) Tiež som sa konečne dostala aj k Grisha sérii od Leigh Bardugo, ktorú väčšina z vás pozná vďaka Vranej šestke. Na tú vám tiež pripravujem článok, ale asi to nebude klasická recenzia, ale skôr názor, či sa ju oplatí čítať a aká je oproti Vranej šestke. Tiež som prečítala ďalší retelling na Krásku a zviera, či začala so sériou Magistérium.
Najlepšia kniha - Strange the Dreamer ║ Naozaj všetkým odporúčam, určite bude aj na zozname najlepších kníh za tento rok.
Najväčšie prekvapenie - Magistérium I. Železná skúška ║ Naozaj som nečakala, že ma to bude tak baviť.
Najslabšia kniha - Na lovu ║ Ako som už aj v recenzii spomínala, nebolo to nič nové ani prekvapivé. Mala som pocit akoby som knihu už čítala.

A teraz sa dostávame k trošku dlhšiemu zoznamu. Vo februári som totiž spôsobila kolaps svojej knižnice, ktorá už zase nemá miesto a knižky sú naukladané doslovne všade. Za zvládnuté skúšky som si kúpila box Grisha trilógie s Shadow and Bone, Siege and Storm a Ruin and Rising (s tými najkrajšími obálkami), a ospevovanú knihu A Darker Shade of Magic. Od Albatros Media mi na recenziu prišli Na lovu, Replika a Čtenářka. Od Sabči som ako mierne oneskorený vianočný darček dostala české vydanie mojej obľúbenej knihy Na vetrné hurce. A keď už som bola v tom kúpila som si aj nové slovenské vydanie, pretože to moje je už naozaj opotrebované. Od Panta Rhei mi prišli Veľké maličkosti a Zabuchnutá v knižnici, Slovart mi poslal Magistérium I. - Železná skúška, Magistérium II. - Medená rukavica a Traja spáči. Celkový počet nových kníh sa vyštveral na číslo 14.
Naša partička na Radši sraze. Zľava - @thedavanity, @kath_the_bookworm, @knizni_pristaviste, @ondrejmergl, @a.a.candys.l, ja, @danielas.books
Vo februári som si urobila aj menší výlet do Prahy. Pôvodne som plánovala ísť na celý víkend, no všetko hralo proti mne. Keď hovorím všetko, myslím tým všetko. Najprv som mala ísť na víkend, potom som nemala ako prespať, potom som už mala ako prespať, ale nemala som sa ako dostať tam ani naspäť lebo bol vypredaný vlak. Nakoniec som sa rozhodla ísť na otočku, s tým, že som v sobotu ráno vstávala o 5 a vrátila som sa o pol 5 v nedeľu ráno. Vo vlaku som strávila krásnych 12 hodín a ešte aj môj odvoz z vlaku domov na mňa zabudol a musela som ísť taxíkom.
Dve geniálne priateľky, každá s tou svojou edíciou Geniálne priateľky. Túto fotku zbožňujem ♥ So Sabčou
Nič mi však nezabránilo v tom, aby som si tých pár hodín v Prahe užila. Začala som obedom s Candy a Sabčou, potom som bola na Radši sraze, ktorý sme vlastne celý prekecali. S Candy, Sabčou, Kájou a Ondrom sme ho zakončili na waffliach a najmilšia Sabča so mnou ostala až kým mi nešiel vlak domov. Aj keď to bol jeden z najnáročnejších výletov, po ktorom som ešte týždeň bola zlámaná, ani trošku ho neľutujem. Nabudúce už však v Prahe radšej ostanem spať. 

Aký bol váš február? Koľko ste toho prečítali?

2 komentáre

Všetky komentáre si veľmi cením ♥