Moje obľúbené knižné páry ║ Young-adult knihy


Dnes je údajne najzamilovanejší deň v roku. A či už ho máte s kým osláviť, alebo ho neoslavujete, trošku tej lásky si môžte dopriať v tomto článku. Všetci poznáme Rómea a Júliu, ale povedzme si úprimne, ich láska už nie je moc aktuálna pre dnešnú dobu. (Brať sa tak mladí keď sa ledva poznáte a potom sa zabiť?) Teraz si naše srdcia získali iné dvojice, ktoré sú nám oveľa bližšie, aj keď sú väčšinou zasadené vo fantasy svete. Nižšie nájdete výber tých mojich naj.


Dimitri a Rose - Upírska akadémia


Zásadový tréner a drzá žiačka. Upírska akadémia patrí doteraz medzi moje obľúbené série, a pamätám si ako som s napätím otáčala strany, čítala jednotlivé knihy v sérii a dúfala, že táto dvojka nejakým zázračným spôsobom skončí predsa len spolu. Chémia medzi nimi bola od začiatku priam hmatateľná a na tých zakázaných vzťahoch, je vždy niečo vzrušujúce.
fanart: taratjah
Nina a Matthias - Vrania šestka


Ich vzťah síce zo začiatku vyzeral skôr ako nepriateľstvo, ale časom sa ukázalo, že za všetkým stojí láska. Sarkastický a vtipných poznámok mali na rozdávanie, no jeden druhému by aj modré z neba zniesli. A Matthias nikdy nezabúda na to najdôležitejšie - Ninu nikdy nesme nechať hladnú! Och, oni sú také zlatíčka.
fanart: Loweana
Kaz a Inej - Vrania šestka


Aj keď si myslím, že Kaz by tvoril lepší pár so mnou (môžem snívať), s Inej sú jeden z najzaujímavejších párov, aké som v knihe kedy videla. Ich vzťah totiž obsahuje iba minimum fyzického kontaktu, obaja majú ťažkú minulosť a obaja sa väčšinu času tvária, že nič k tomu druhému necítia. Keby mi niekto predtým povedal, že budem mať slzy v očiach keď sa dvaja ľudia chytia za ruky, asi by som ho vysmiala.
fanart:taratjah
Will a Tessa (a Jem) - Pekelné stroje


Viem, že je veľa ľudí, ktorým sa záver Pekelných strojov nepáčil, no ja som doteraz na tom podobne ako Tessa. Jem aj Will majú každý niečo do seba a ťažko by sa mi z nich vyberalo. Ale o kúštik predsa len vyhráva Will, aj čo sa týka jeho vzťahu k Tesse. To nič nemením na to, že pre mňa budú vždy trojica.
Magnus a Alec - Nástroje smrteľníkov

Magnus a Alec boli asi prvý väčší gay pár, s ktorým som sa v knihe stretla. A už od začiatku som ich zbožňovala. Najmä Magnusa, ktorý sa za to nikdy nehanbil a pomohol aj Alecovi pochopiť, čo vlastne cíti. A keď som sa s nimi stretla v Polnočnej dáme a dozvedela sa ako sa majú, bola som z toho neskutočne potešená.
fanart: meabhd
Dorian a Manon - Trón zo skla


Princiatko a bosorča. Pár, ktorý v podstate nedáva zmysel, pretože Dorian je sladký a milý princ (alebo mám hovoriť kráľ?), naopak Manon je krvilačná bosorka, ktorá takých ako on najradšej zabíja. Ale láske nerozkážeš. Prinajmenšom príťažlivosti nie, keďže títo dvaja sa priťahujú ako magnet. Teraz už len čakať, čo sa s nimi stane v poslednej knihe.
fanart: taratjah
Feyre a Rhysand - Na dvore z tŕňov a ruží

Aj keď by som Feyre veľakrát najradšej vytrhala vlasy, s Rhysandom tvoria dokonalý pár. Taký ten, o ktorom každá z nás sníva, vďaka ktorému ste silnejšia, lepšia a viac sama sebou. A všetci im v tichosti v kúte závidíme.

Blue a Gansey - Havraní cyklus

Aj keď mám túto sériu ešte len rozčítanú, títo dvaja ma neskutočne bavia. Možno to bude tým, že už od začiatku sú odsúdení na neúspech, možno mám fakt slabosť na nedovolené a nemožné vzťahy. Od začiatku ich to však k sebe ťahá a rovnako aj mňa k nim.
Ktoré páry sú vaše najobľúbenejšie? 

(Fanarty nie sú mojej tvorby. Snažila som sa dopátrať k tvorcom, ktorých som pod príslušný obrázok napísala, ale nie všetkých som našla.)

8 komentárov

 1. VA je moje srdcovka a Dimitrij je Bůh 💙 Jinak s páry ze Šesti vran souhlasím :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dimitri je úplne perfektný, v tom sa určite hádať nebudem! :D

   Odstrániť
 2. Moje oblubene pary su Edward a Bella z Twilight sagy, Aaron Warner + Juliette Ferrars z knihy Som roztriestena (btw aj Rhysand je oproti nemu nic moc �� ) , Kelsey a Ren z Tigrovej kliatby...toto ma ako prve napadlo �� ale urcite je ich viac ☺

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Edwarda a Bellu som tiež mala veľmi rada, ale časom som sa na celú sériu začala pozerať akosi inak. :) A o Warnerovi počujem toho toľko, že mám chuť si danú sériu prečítať len kvôli nemu :D

   Odstrániť
 3. Rozmýšľam, či som vo VA shipovala Rose s Dimitrijom alebo Adrianom, lebo si úprimne nepamätám :D Len viem, že som mala Adriana dosť rada.
  Ninu a Matthiasa práveže veľmi nemusím, ale Kaz a Inej sú super :) Som zvedavá, čo sa stane v Kráľovstve podvodníkov (aj s Jesperom a Wylanom).
  Pekelné stroje som ešte nedočítala, ale fakt nemám rada milostné trojuholníky. Z Jema a Willa mám radšej Jema, ale neviem koho preferujem s Tessou :D
  Malec aj Blue/Gansey sú skvelí <3 Od Sarah J. Maas som nič nečítala :D
  A čo sa týka mojich obľúbených párov, hmm... je divné, že som sa nad tým takto z celkového hľadiska nezamýšľala. Skôr to beriem individuálne v rámci jednotlivých kníh, takže je ťažké povedať moje úplne top páry :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Kto by nemal rád Adriana? Na Kráľovstvo podvodníkov sa určite môžeš tešiť. A tiež nie som fanúšik milostných trojuholníkov, ale v Pekelných strojoch to bolo tak podané, že som ho milovala. :D

   Odstrániť
 4. Dimitri a Rose jsou skvělý pár, u Magnuse a Aleca se vždycky nejvíc bavím - takže mají ode mě titul nejvtipnější pár roku :D

  OdpovedaťOdstrániť

Všetky komentáre si veľmi cením ♥