Mesiac v knihe - December 2017


Tento typ článku vám už sľubujem dlhšie, ale lepšie neskoro ako nikdy, nie? Často mi totiž chodia otázky čo som čítala, či koľko kníh mi mesačne pribudne. Samostatné články na to sa mi nepozdávali, lebo niekedy mám dosť slabý mesiac či už na čítanie, alebo na nové knihy, a článok, kde by boli dve knihy by asi nebol ani trochu zaujímavý. A preto vám prinášam mesačné zhrnutie môjho knižného života.

Ako menšia som nechápala prečo ľudia, presnejšie dopeláci, tak často nadávajú na Vianoce. Veď máme koláče, pesničky, darčeky, výzdobu, všetko je skrátka milé a vianočný zhon vidno akurát pri dlhých radách v obchodoch. Doteraz som nikdy nebola v práci počas decembra. Tento rok, keď som stála za kasou, či behala v uličkách a snažila sa každého obslúžiť, som sa pristihla ako si želám, aby už bolo po Vianociach. A to sú to moje najobľúbenejšie sviatky roku! Bohužiaľ som takmer každý deň bola v robote, či mala zápočet v škole, na čítanie som mala minimum času a niečo ako vianočná nálada bol pre mňa neznámy pojem.
Najmä z týchto dôvodov je na mojom zozname prečítaných kníh len 6 titulov. Tiež je fakt, že som prečítala dve anglické knihy, ktoré nie sú práve najtenšie. A aj keď mi čítanie anglických kníh nevadí, vždy mi trvá o niečo dlhšie. Čakala som však, že v decembri toho prečítam viac, najmä keď tento mesiac to bude fakt ťažké kvôli skúškam.Najlepšia kniha: A Court of Mist and Fury (jednoducho najlepšia kniha série)
Najhoršia kniha: A Court of Wings and Ruin (nebolo to hrozné, stále tú sériu milujem, ale veľa vecí ma sklamalo, mohlo to byť o toľko lepšie...)
Najväčšie prekvapenie: Všetci by sme mali byť feminis(k)ami (drobná knižôčka s veľkým posolstvom)


Veľké pozitívum však je, že december je štedrý na získavanie nových kníh. Aj keď nepatrím medzi tých, čo si pod stromčekom nájdu tucet kníh, zvyčajne tak jednu či dve, pribudlo mi ich počas mesiaca celkom dosť. Na recenziu mi došli Úlomky ženy, Vianočné dni (Panta Rhei), Dievča v ľade (Grada) a Búrka v Impériu (Booklab). Pod stromčekom som si našla ilustrovaného Harryho Pottera. Všetci by sme mali byť feminis(k)ami som si kúpila deň pred Vianocami ako darček sama sebe za odmenu, že som tak veľa pracovala. A najväčší prínos do mojej knižnice bol vďaka vianočnému zrazu. Odtiaľ som si priniesla Magistérium, Saeculum, Cinder a sériu Pekelné stroje.Určite tiež za zmienku stojí, že na instagrame reprezentujem Simin obchod so záložkami, čiže mi pribudli aj nádherné záložky do mojej nekonečnej zbierky. Ak by ste mali záujem, nezabudnite použiť kód CARO10 na zľavu. A keď som už pri mojich neknižných prírastkoch, v novembri som využila Black Friday zľavy a objednala si sviečky od PaperFlames. Došli krásne zabalené, vyzerajú nádherne a ja ich nemôžem prestať ovoniavať. Okrem toho pribudli aj iné knihomoľské drobnosti, ako vankúše, hrnčeky či prívesky a podobné prkotinky, ktoré určite časom uvidíte aj na instagrame.

Pýtala som sa vás, či by ste chceli v takomto článku nájsť aj to, čo som videla a väčšina z vás bola za áno. Neviem si spomenúť na film, ktorý by ma dostal, ale začala som pozerať seriál Outlander. Nie je to zrovna veľký tip na novinku, keďže už beží dlhšie a aj ja som sa k nemu dostala vďaka mnohým odporúčaniam. Ak však máte radi históriu a romantiku, tento seriál vás určite bude baviť. Minimálne vás poteší pohľad na Jamieho (mrk-mrk).Na koniec by som vám ešte rada povedala niečo viac o knižnom zraze, ktorý som spomenula vyššie. Išlo o "Tradičný vianočný zraz v Žiline", ktorý sa koná už pár rokov, pre mňa to však bola premiéra, keďže som v týchto vodách predsa len nováčik. Išla som tam so stiahnutým žalúdkom, ale zistila som, že naši slovenskí knihomoli sú priateľské zvieratká. Veľa sa rozprávalo, mali sme tajného knižného Santu aj súťaž, ja som sa zahrala na dvornú fotografku, všetci boli veľmi milí a zistila som, že nedoniesť si väčšiu tašku na knihy bol omyl. Už teraz sa teším na ďalší zraz! :)


A aby som nezabudla, tesne pred Vianocami som sa stretla so spisovateľkou Katarínou Holetzovou. Bola totiž taká ochotná, že keď som jej povedala ako sa mamine páčila jej knižka a už som jej druhú kúpila na Vianoce, navrhla mi, že sa môžme stretnúť a ona mi ju pre ňu podpíše. Katarína (aj jej manžel samozrejme) je veľmi milá a zlatá, pokecali sme spolu o knihách, či už o slovenských alebo o tých, čo máme radi, a mamina dostala venovanie do knižky. Dúfam, že sme sa nevideli naposledy.

Snáď sa vám takýto typ článku páčil. Aký bol váš knižný december? Koľko kníh ste prečítali a koľko vám ich pribudlo?

4 komentáre

 1. Vyzerá to tak, že si mala nabitý december :)
  Tento typ článku je super, veľmi ma bavil... Kníh si prečítala celom dosť, ja popri práci zvyčajne nestíham prečítať až toľko. Čo mi pripomína, že by som mala odložiť notebook a otvoriť knihu kým je ešte nedeľa. Z kníh, ktoré si prečítala ma zaujala najmä tá knižka o feminizme a to práve preto, že som absolútne nevedela, že už vyšla v slovenčine.
  Ten obchod zo záložkami vyzerá mega super, už som si našla aspoň 3 dessigny, ktoré by som chcela ale celkom ma desí to, že je to na etsy, keďže som odtiaľ ešte nikdy neobjednávala.
  Ten zraz vyzerá super, ja som sa v živote ešte žiadného takého zrazu nezúčastnila, pravdepodobne preto, že som awkward human.
  No a v devembri mi pribudla iba jedna kniha s pod stromčeka Vrania šestka a vlastne ešte aj Vianoce s Annou, ktoré som si kúpila aby som sa Vianočne naladila.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Som rada, že sa ti takýto nový typ článku páči. Ja čítam celkom rýchlo, len mám málo času akosi. A určite ti tu knižku odporúčam, je fakt zaujímavá a plná skvelých myšlienok. :) A objednávania na Etsy sa báť nemusíš, je to veľmi jednoduché.

   Odstrániť
 2. Prosinec sis pěkně užila! Tento tip článku se mi moc líbí :-)
  Je fajn, že jsi šla na sraz, já byla v prosinci také poprvé na srazu a úplně rozumím tomu, že jsi z toho byla nervozni. Ale jak rychle to přešlo, že? jsem moc zvědavá, co řekneš na Cinder :-)
  Neděs mě, že tě třetí díl Dvoru zklamal?! to snad ne :-o já se ho právě nemůžu dočkat.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem Sabči ♥ Trošku viac som od neho čakala a niektorých vecí tam bolo priveľa, či nedávali zmysel. Ale stále sa mi tá kniha páčila :)

   Odstrániť

Všetky komentáre si veľmi cením ♥