P. S. Stále ťa milujem - Jenny Hanová

2017║YA romantika║Cooboo║296 strán
Lara Jean nečakala, že sa do Petra skutočne zamiluje. Veď len predstierali, že spolu chodia. V jednej chvíli to však obaja predstierať prestali. Lara Jean nebola nikdy zmätenejšia ako teraz a nevie, čo robiť. Dokonca sa do jej života vracia chalan, čo sa jej kedysi páčil, a spolu s ním i to, čo k nemu cítila. Môže dievča ľúbiť dvoch chalanov naraz? Pôvabné pokračovanie knihy Všetkým chalanom, ktorých som milovala ukazuje, že láska nie je nikdy jednoduchá, ale možno práve preto je taká úžasná.

Aj keď sa nedá povedať, že by prvá časť bola pre mňa to pravé orechové, pokračovanie som si veľmi chcela prečítať. Dúfala som, že Lara Jean trošku dospeje, bude menej zmätená a jednoducho sa trošku posunie ďalej. Predsa len Jenny Hanová píše naozaj dobre, to sa jej zobrať nedalo ani v prvej knihe. A som rada, že som tejto knihe dala šancu.


Príbeh sa na začiatku rozbiehal pomalšie a ja som už začínala uvažovať, či som neurobila chybu. Potom sa však všetko začalo zamotávať príchodom Johna, ktorý tiež dostal list, a ja som zistila, že sa od knihy už nechcem odtrhnúť. Nebolo to tým, že by kniha bola napínavá alebo akčná, jednoducho začal byť dej zaujímavejší a menej predvídateľný. Áno, Lara Jean mala stále príliš detské myslenie a celkovo mi postavy prišli správaním mladšie ako by mali byť, ale všetko to bolo podané veľmi milo.


John bol perfektne napísaná postava. Presne ten typ dobrého chlapca, ktorý je milý, vtipný a vždy rád pomôže. Práve časti s ním boli moje najobľúbenejšie a myslím, že vďaka nemu ma táto séria začala baviť. Takisto som si, rovnako ako v prvej knihe, užívala malú drzú Kitty. Peter ma naopak čoraz viac hneval a najradšej by som ho párkrát prefackala. A rovno aj Gen. Toto je jedna z tých sérii, ktorá fanúšikov rozdelí na dva tábory a je mi jasné, že veľa z vás to bude mať presne naopak. 

Keby som knihu čítala pred pár rokmi, asi by som bola veľmi vďačná za spôsob, akým sú ukázané tínedžerské problémy. Či už tie v rodine, kde dospievajúcim dievčatám chýba mama, alebo tie, ktoré sa vyskytujú v prvom vzťahu. A nie je to zrovna rozprávkové, keďže Petrova bývala priateľka Gen nehodlá len tak ľahko odísť preč zo scény.

Nepamätám si, v ktorej knižnej sérii som mala taký rozdiel pocit ohľadom prvej a druhej knihy. Toto bolo tak milé, príjemné a zábavné čítanie, že sa oplatilo čítať aj prvú knihu, ktorá z môjho pohľadu nebola nič extra. Pre moje duševné zdravie sa budem tváriť, že koniec dopadol inak, a asi si pôjdem čo najrýchlejšie pozháňať tretiu knihu. 

+ Kitty a John
+ pútavé a milé čítanie
+ tínedžerské problémy

- ľúbostný štvoruholník (ak sa to tak dá vôbec nazvať)
- správaním mi LJ prišla skôr na 14
...máš rád/a romantické príbehy prvých lások. Najmä odporúčam mladším, ktorí si z toho aj viac odnesú a budú sa vedieť vcítiť do myslenia postáv. Či už sa vám prvá kniha páčila alebo nepáčila, určite dajte šancu aj pokračovaniu, ako vidíte, u mňa to zaznamenalo úspech.

 4,5/5

Za recenznú knihu ďakujem kníhkupectvu PantaRhei. 

Žiadne komentáre

Všetky komentáre si veľmi cením ♥