Drsne o nežnom, nežne o drsnom - Peter Broy


Dvojkniha, ktorá vám prinesie nový pohľad na svet mužov a žien. Zábavná a výstižná kategorizácia oboch pohlaví, pomocou ktorej nahliadnete do psychiky opačného pohlavia a pomôže vám nájsť odpovede na neobjasnené správanie vašej vysnívanej polovičky.


Ak ste niekedy uvažovali, aké typy žien či mužov máme, alebo ktorý typ ste vy a ako vás vníma okolie, Peter Broy vás vyslyšal. Táto vtipná dvojkniha ponúka nový pohľad na obe pohlavia a s radosťou vám vysvetlí všetko, čo ste doteraz nechápali. Určite si teraz lámete hlavu nad tým, čo vlastne v takejto knihe môžete nájsť, čo nové vám môže dať.

Ako som sa dozvedela, prvú autor napísal knihu Večera je v chladničke, miláčik, ktorá, ako to sám nazýva, je vedeckou prácou. V tejto práci sa posnažil rozdeliť ženy na jednotlivé druhy, ku každému priradiť vlastnosti a to najdôležitejšie – spôsob ako konkrétny druh zaujať a zblížiť sa s ním.

Veľmi ma pobavilo zatriedenie známych ženských osobností, či snúbenie žien, jedla a vína. Práve to autor rozobral naozaj podrobne, ku každému druhu ženy nájdete presné tipy na jedlo a víno. Tiež v tomto diele nájdete aj rôzne životné situácie a typy žien na ne vhodné. Pousmiala som sa nad zistením, že na opravu automobilu sa nehodí žiaden typ, predsa len to radšej prenecháme chlapom.

Ako som už prezradila, ide o dvojknihu a druhá časť o mužoch je s názvom Skočím si na jedno, miláčik. Už v úvode ma pobavilo, že predsa len bolo jednoduchšie skúmať mužov a tak táto kniha vznikla rýchlejšie. Asi sme predsa len komplikovanejšie.

Členenie knihy takmer totožné, až na pár výnimok. Typy mužov už nemáme priradených k jednotlivým situáciám, pretože aj tak nám všade zavadzajú. Za to nájdete rady, ktorý typ muža sa hodí na manželstvo, kvalitné milovanie, či sponzoring, a to sú predsa veľmi užitočné rady.

Humor nie je podávaný nasilu množstvom vtipov, či nebodaj urážok na jednotlivé pohlavia, ale práve naopak. Štýl písania je  takmer vážny a odborný, vďaka čomu závery autora vyznievajú ešte vtipnejšie. Jednotlivé typy skúma od koníčkov až po oblečenie, uvádza rôzne príklady pre lepšie pochopenie, a úprimne si neviem predstaviť človeka, ktorý by sa pri tejto knihe aspoň trochu nepousmial.
Knihu by som odporúčala všetkým, ktorí znesú mierne preháňanie a uťahovanie si zo svojho pohlavia. Taktiež je to perfektná kniha pre ženy, čo nechápu mužov, a mužov, čo nechápu ženy. Nevravím, že po tejto knihe bude pre vás druhé pohlavie zrazu úplne pochopiteľné, to by Peter Boy musel vedieť kúzliť. Ale je to milá príručka, ktorá vás posunie o kúsok bližšie.


4,5/5

Za recenznú knihu ďakujem vydavateľstvu Inotaj. Môžete si ju kúpiť tu.

1 komentár

Všetky komentáre si veľmi cením ♥