Kolekcia: Moje obľúbené knihy

Ahojte. Dnes som si pre vás pripravila niečo nové, čo by som chcela pridávať pravidelne. Najprv mi napadlo, že by som začala pridávať články typu "moje naj za jar/leto/..." a najlepšie knihy z rôznych žánrov a podobne. Ale nechcela som len klasické výkecy kde je veľa textu. Tak mi napadlo, že tie knihy môžem nafotiť a urobiť z toho taký "lookbook" daných kníh. Dané knihy len v krátkosti zhrniem a keď budem robiť naj za obdobie pridám odkaz aj na recenziu.  No a dnes to budú moje najobľúbenejšie knihy v rámci mojej knižnice. Dúfam, že sa vám takýto typ článku bude páčiť.

 Emily Brontë - Búrlivé výšiny
 
Tá naj v mojom knižnom srdiečku. Nestarnúca klasika, ktorá nie je plná nudných opisov a zdĺhavých monológov. Ukazuje, že málokto je naozaj dobrý a jej postavy sú plné emócii, ktoré bežne inde nevidíte. Surové, ale zároveň krásne Anglicko 19. storočia.
 Stephen Chbosky - Charlieho malé tajomstvá
 
Kniha pre všetky vekové kategórie, na ktorú nedám dopustiť. Ukazuje svet chlapca, pre ktorého je byť "normálny" ťažšie ako sa ostatným môže zdať. Poplačete si, ale hlavne si v Charliem nájdete dobrého priateľa, ktorému budete chcieť pomôcť.Jandy Nelson - Dám ti aj slnko
 
Príbeh dvoch súrodencov, dvojičiek. ktorý si zamilujete. Žiadna typická presladená romantika, ale brilantne napísaný príbeh popretkávaný láskou k umeniu a aj sebaláskou. Donúti vás zamyslieť sa nad vecami, ktoré sa vám možno predtým nezdali až tak podstatné. Táto kniha vám jednoducho zmení pohľad na život.
Cassandra Clare - Mesto z kostí 
 
Ak ma sledujete už dlhšie, viete ako veľmi milujem knihy od Cassie. Nemohla som ich tu dať však všetky, ale toto sa vzťahuje na každú jednu. Fantasy príbeh, plný silných postáv, do ktorých sa vžijete. Tieto knihy vás chytia a nepustia až kým nedočítate poslednú. A aj keď sa jedná o "nereálny" svet, autorka ho dokáže opísať naozaj vierohodne, a napätie v príbehu sa dá krájať.
 Antológia - Lesní líšky a další znepokojivé příběhy
 
Túto knižôčku som čítala pomerne nedávno a poviedkám moc nefandím... ale myslím, že v tomto zozname si zaslúži svoje miesto. Donútila ma totiž zmeniť môj názor na čítanie poviedok. A aj keď to možno podľa tohto zoznamu tak nevyzerá, fantasy je môj najobľúbenejší žáner, a "fínske podivno"  naň ponúka nový pohľad. Budete si želať aby ich bolo viac, aby boli dlhšie, a budete nad nimi rozmýšľať ešte dlho potom, pretože v týchto poviedkach nie je nič tak celkom jasné.
 Ak sa vám tento článok páčil, dajte mi vedieť. Ja už mám teraz milión nápadov na ďalšie "kolekcie".

6 komentárov

  1. Úžasný nápad a krásné fotky!! Už se těším na další kolekci :) ♥

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Búrlivé výšiny milujem tiež <3 A hento vydanie chcem :3

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Prekrásne fotky!♥ Tie pšeničné polia sú vážne jedny z najfotogenickejších. Taktiež skvelý výber kníh, ja osobne mám najbližšie ku Cassie - milujem ju rovnako ako ty a plne súhlasím s tým, čo si napísala.:)

    OdpovedaťOdstrániť

Všetky komentáre si veľmi cením ♥