Tisíc chlapčenských bozkov - Tillie Coleová (5 dôvodov)


Rok vydania: 2017
Žáner: YA romantická
Počet strán: 328
Vydavateľstvo: YOLi

Anotácia: Rune pochádza z Nórska. Má päť rokov a nepáči sa mu, že sa musí s rodičmi presťahovať do Ameriky, kde jeho otec dostal prácu. Po príchode sa však zoznámi s rovesníčkou Poppy a jeho život je hneď ružovejší. Rodí sa medzi nimi hlboká náklonnosť, každú voľnú chvíľu trávia spolu, je z nich nerozlučná dvojica. Poppy však nadovšetko miluje aj svoju babku, ktorá jej pred odchodom na večnosť daruje obyčajný zaváraninový pohár plný papierových srdiečok. Má si na ne zaznamenať tisíc najkrajších bozkov, ktoré raz v živote dostane. Prejde desať rokov a Rune sa s rodičmi – zasa nerád – vracia do Osla. S Poppy si sľúbia, že budú každý deň v kontakte. Ona sa však zakrátko odmlčí a záhadne kamsi zmizne. Neodpovedá na maily, nedvíha telefón. Čo sa stalo? Oklamala ho? Našla si niekoho iného? Veď sa predsa mali radi! Rune zatrpkne a zanevrie na celý svet. A keď po čase opäť prichádza do Ameriky, dozvedá sa pravdu. Tá sa mu však páčiť nebude...
Rozhodla som sa skúsiť iný spôsob recenzie na knihu. Táto recenzia nebude o tom, že vám iba opíšem čo sa mi na nej páčilo a čo nie, ale dám vám 5 dôvodov prečo si knihu prečítať. Jednoducho povedané, 5 vecí, ktoré ak máte v knihách radi, tak táto je presne pre vás! :)
"V tomto okamihu, v tomto jedinom zachytenom okamih bol ten výraz. Pohľad, ktorý mi dávala tak ochotne, ako ho dávala hudbe. Pohľad, ktorý mi hovoril, že ju mám, tak isto, ako má ona mňa. Pohľad, ktorý ma uisťoval, že sme spolu. pohľad, ktorý prezrádzal, že napriek našej mladosti sme v tom druhom našli spriaznenú dušu."
1. Romantika - Táto kniha predstavuje presne to, čo sa vám vybaví pod týmto slovom. Vzťah Rune a Poppy je ten druh sladkej lásky, o ktorej (tajne) sníva každá tínedžerka. Nekonečné množstvo vyznaní, pocit, že tento vzťah je všetko čo v živote potrebujete... A hlavne láska založená na vzájomnom porozumení.

2. Dojímavý príbeh - Toto je zároveň varovanie. Aj keď je to veľmi sladký príbeh, zlomí vám srdce. Nečakajte od toho oddychovku, chytí vaše emócie, zatočí s nimi a nechá vás plakať do vankúša. A nie raz. Po dočítaní budete ešte dlho rozmýšľať nad osudom a životom. 

3. Dobré hlavné postavy - Často sa mi v knihách stáva, že doslovne neznášam hlavné postavy. Ale Poppy a Rune sú obaja perfektní. Jeden druhého milujú krásnym čistým spôsobom a pre toho druhého by spravili všetko. A spomínala som už, že Rune je Nór? V knihe je opísaný ako veľmi príťažlivý, ale jemu to aj tak nestúplo do hlavy. Obaja sú navyše umelecky založení - Poppy je hudobníčka a Rune fotí. 

4. Majstrovské pero - Tillie rozhodne vie ako písať. Dej je napísaný pútavo, ľahko sa číta a vtiahne vás do deja. Takou zaujímavosťou je, že toto je jej prvá kniha určená pre mladších čitateľov, napriek tomu však dokázala hodnoverne opísať pocity a myšlienky tínedžerov. 

5. Ideálny záver - Nechcem vám prezradiť ako kniha skončí, ale verte, že záver je veľmi dobrý. Nemôžem však povedať, že kniha skončí dobre. Už je na vás, či bude pre vás takýto koniec šťastný alebo naopak. ;)
"Pretože nič také dokonalé nemôže trvať večne. Alebo môže? Ako padajúce hviezdy. Každú noc vidíme na oblohe bežné hviezdy. Väčšina ľudí to berie ako samozrejmosť. Často zabúdajú, že tam sú. Ale ak niekto vidí padajúcu hviezdu, zapamätá si tento moment navždy. Dokonca si niečo aj želá."
Aby to však nevyzeralo, že kniha bola dokonalá, spomeniem aj nejaké tie veci, ktoré sa mi nepáčili. Miestami mi prišlo, že je to až príliš sladké. A to tak, že som si myslela, že sa mi pokazia zuby. Myslím, že by mi nevadilo, keby v knihe bolo menej takýchto strán a viac tých živých, kde sa reálne niečo dialo. 

Celkovo to však bola veľmi milá a odporučila by som ju najmä mladším čitateľom, pre tých starších to už môže byť príliš nezáživné. Predsa len je to o vzťahu dvoch tínedžerov.
 3,7/5
(na celé 4 to proste nevidím😃)

-
Za recenznú knihu ďakujem kníhkupectvu Panta Rhei. Knihu si môžete kúpiť tu.
-

4 komentáre

 1. Vyzerá to milo, na také odreagovanie ako stvorené. :) pekná recenzia a super "dôvodový" štýl. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Som rada, že sa páči. Určite ho ešte niekedy použijem :)

   Odstrániť
 2. Fakt pekná recenzia :) Knihu si niekedy istotne prečítam, vyzerá veľmi pútavo.

  OdpovedaťOdstrániť

Všetky komentáre si veľmi cením ♥